Streda 19. február 2020

extra plus

Júl 2013

Aktuálne číslo

Foto: SITAFoto: SITA

Nevydarený pokus o rovnosť

Západ vynáša rozhodnutia priečiace sa prírode a zdravému rozumu

Eva Zelenayová

Svet sa znova polarizuje. Kým Západ vyťahuje tehličku za tehličkou spod stavby zvanej rodina, Východ ju, naopak, posilňuje.

V právnickej terminológii nemožno upierať rovnosť nikomu ani homosexuálnym párom. Aspoň podľa rozhodnutia Najvyššieho súdu Spojených štátov. Daňové, zdravotné a dôchodkové benefity postavili sudcovia nad prírodné zákony, ktoré hovoria, že len manželstvo muža a ženy je schopné reprodukovať potomstvo.

Ak by teda mali sudcovia domyslieť rovnosť do dôsledkov, mali by prinútiť homosexuálne páry rodiť deti. Nie adoptovať, rodiť. Inak ľudský rod vyhynie. Dnešná západná spoločnosť dospela do štádia takej neprirodzenosti, že vynáša rozhodnutia priečiace sa nielen prírode, ale aj zdravému rozumu.

Homosexuáli chcú deti
Francúzska vláda presadila legalizáciu homosexuálnych manželstiev len nedávno. Zdravé jadro národa vyšlo do ulíc. Nepomohlo. Spojené štáty zrušili zákon, ktorý definuje manželstvo len medzi mužom a ženou. 

Zdá sa, že západná pologuľa sa zbláznila, tzv. dúhové pochody dlhodobo konkurujú aj najuznávanejším karnevalom sveta.

Ibaže to, čo sa navonok prezentuje ako neškodný exhibicionizmus, si nárokuje na rovnaké postavenie, aké má rodina. Homosexuálne páry sa už neuspokojujú iba s registráciou ich zväzku na úrovni manželstva - chcú deti. Gejovia a lesby sa dožadujú detí splodených heterosexuálmi.

Východ tomuto trendu povedal jasné nie. Dolná komora ruského parlamentu schválila zákon zakazujúci homosexuálnu propagandu. Právna norma, ktorú podpísal prezident Vladimir Putin, nevyvolala v ruskej spoločnosti nijaký odpor, práve naopak.

Tri štvrtiny Rusov nepovažujú gejov a lesby v prípade rodiny za rovnocenné bytosti a dokonca takmer polovica z nich žiada, aby bola homosexualita opäť klasifikovaná ako trestný čin. 

Takže dvadsať rokov sexuálnej anarchie vrátilo Rusov na cestu prirodzeného správania sa. Aj napriek tomu, že Rusko už dostalo od Európskeho súdu pre ľudské práva pokutu za to, že nepovolilo dúhový pochod, krajina nestráca zdravý rozum.

A čo my? Exhibicionistické pochody homosexuálov sa tešia podpore najvyšších ústavných činiteľov. Pred časom dúhový pochod manifestačne podporil vtedajší predseda parlamentu Richard Sulík, táto každoročná akcia sa teší aj podpore bratislavského primátora Milana Ftáčnika.

Diskusie okolo návrhu zákona za registrované partnerstvá však zatiaľ nedostali dostatočnú podporu. SaS ho vo svojej vláde nedokázala presadiť a pre Smer-SD to nie je priorita. Prezidentským kandidátom SaS je Peter Osuský a ten sa netají tým, že by mu nerobilo problém hlasovať za homosexuálne manželstvá a azda by ho nezastavila ani adopcia detí homosexuálnymi pármi.

Takže zákon o rodine, podľa ktorého manželstvo je zväzkom muža a ženy, a rodina založená manželstvom je základnou bunkou spoločnosti, nemusí mať na prevažne katolíckom Slovensku dlhé trvanie. Veď pod tlakom európskej rovnostárskej politiky sa zložil aj taký religiózny štát, akým bolo kedysi Španielsko.

Šokujúce zistenia
A aké sú výsledky skúmania výchovy detí homosexuálnymi pármi? Najprestížnejší americký vedecký časopis Social Science Research vlani publikoval dve štúdie, ktoré skúmali deti vychovávané homosexuálnymi dvojicami. 

Výsledky vážne spochybňujú názor, že z hľadiska rozvoja psychického a emocionálneho stavu dieťaťa je jedno, či je vychovávané heterosexuálnym alebo homosexuálnym párom, čo tvorí základný predpoklad pre zmenu legislatívy v prospech homosexuálnych párov.

Výsledky štúdie Marka Regnerusa z Texaskej univerzity sú alarmujúce. Uskutočnili sa na vzorke už dospelých detí, ktoré boli vychovávané pármi rovnakého pohlavia. Z nich až 24 percent uvažovalo o samovražde, oproti piatim percentám u detí z normálnych rodín. Sklon k nevere a promiskuite bol v pomere 40:13 percent.

Spojené štáty sa aj napriek zlej skúsenosti s homosexuálmi vydali cestou čoraz väčšej ústretovosti k inakosti. John Martaugh, hlavný sudca Trestného súdu mesta New York, v roku 2011 vyhlásil: „Homosexuáli sa vo veľkých mestách podieľajú na polovici všetkých vrážd."

Okrem toho sa im prisudzuje 50 percent samovrážd. Dopúšťajú sa vyše 33 percent všetkých ohlásených prípadov zneužívania detí, pričom napríklad v Los Angeles spáchali 30-tisíc pedofilných zločinov. Východ sa rázne postavil proti znásilňovaniu prírody. Na akú stranu sa prikloníme my?