Streda 19. február 2020

extra plus

Júl 2013

Aktuálne číslo

Foto: SITAFoto: SITA

Na palete

Poslanci a žiaci sa rozutekali na prázdniny, ktoré si budú užívať v znamení novelizovaného Trestného zákona umožňujúceho bez hrozby basy držať drogy „pre vlastnú potrebu". Novela mnohých školákov povzbudila v nasledovaní svojich parlamentných vzorov ako Martina Poliačika (SaS) v ľahkom šnupaní či Petra Muránskeho (KDH) v alkoholických radovánkach. Aj bez omamných látok podľahli viacerí politici vidinám o úrade prezidenta či aspoň župana. Začala sa hubárska sezóna a pri nedostatku dubákov ich cena vzrástla. Najdrahší Hríb sa bez ohľadu na ročné obdobie týči Pod lampou RTVS, ktorá za výčiny vyšinutého moderátora zaplatila pokutu 50 000 eur, pričom jeho firme prispieva sumou 10 600 eur na výrobu rovnomennej relácie.

HUBÁRSKA SEZÓNA: Kým spoluobčania na krajniciach ciest ponúkajú hríb za tri eurá, Štefan Hríb vyjde verejnoprávnu televíziu (spolu s pokutou) za rok na 12 x 10 600 + 50 000 = 157 200 eur. Tento dubák je však nepredajný - je už kúpený, ba nemožno ho ani odtrhnúť, podobne ako rôzne Ľuby Lesné (alias huby besné) vegetujúce Večer pod lampou. RTVS tak okrem finančných suchôt trpí aj chorobou spôsobenou parazitnými hubami a plesňami - mykózou, ktorá za súčasného riaditeľa Václava Miku prerástla do Mikózy. V skutočnosti Lampa nemá hodnotu ani 3 eurá, za ktoré si ambulantní priekupníci - na rozdiel od RTVS - nedovolia ponúknuť nekvalitný tovar; červavé, zhnité, plesnivé, parazitné a hlavne jedované hríby.

SATANI A ANJELI: Kým sa v lesoch rozmohli „divočiaky", na politickej scéne ako huby po daždi pribúdali prezidentskí kandidáti. Okrem hríbov satanských vyhúkol aj kandidát anjelský - majiteľ Dobrého Anjela Andrej Kiska sa uchádza o milión. Samozrejme hlasov, nie eur, ktoré už v zápachu úžery zohnal a vrazil do kampane. Ďalší anjel Pavol Hrušovský sa o úrad uchádza s iným kadéhákom, archanjelom disentu Jánom Čarnogurským a exkádeháckym cherubínom Radoslavom Procházkom. Bez anjelských krídel zauvažoval o prezidentských nebesách aj herec Milan Kňažko (VPN, HZDS, DÚ, SDK, SDKÚ = nestraník), ktorý už má hradné skúsenosti. Keď pôsobil ako poradca československého prezidenta Václava Havla, vravievalo sa: Každý kráľ má šaška a Havel má Kňažka.

DEMOKRATI A POTKANY: Okrem Kňažka sa po ďalších hereckých etudách zacnelo aj poslancom OĽaNO. Tí sa rozhodli zahrať si živú prekážku pri voľbe generálneho prokurátora v NR SR, ktorým sa stal kandidát Smeru Jaromír Čižnár. Na protest proti definitívnemu nevymenovaniu ich favorita Jozefa Čentéša do tejto funkcie obklopili vchod k hlasovacej urne s transparentmi prezrádzajúcimi, že „demokracia je krehká ako papier" a nepripomínajúcimi, že hlúposť je pevná ako oceľ a nemá medzí. Zvyšok opozície sa zachoval ešte hrdinskejšie, keď pred hlasovaním teatrálne opustili rokovaciu miestnosť, žasnúc nad trúfalosťou ich kolegov, ktorí si dovolili hlasovať bez nich. Predseda NR SR Pavol Paška toto divadlo prirovnal k teku potkanov z potápajúcej sa lode.

MISS A ANTIMISS: Oveľa zmysluplnejšie ako hlasovaním v NR SR si zaumienil zaslúžiť svoj poslanecký plat novopečený člen liberálnej falangy zvanej Nová väčšina-Dohoda Daniel Krajcer, ktorý sa zaskvel ako porotca súťaže Miss Spiša. Nepadla zmienka o možnosti zorganizovať aj súťaž Antimiss. Krajcer nevyzval svoju tajnú favoritku na prezidentský post Ivetu Radičovú na defilé v plavkách, hoci tá sa už obnažila politicky pri podvodnom hlasovaní v NR SR a neslávnej strate poslaneckého mandátu. Radičovej ctiteľ a Kollárov i Lipšicov adlátus si akiste vychutnal vystúpenie hosťa podujatia, českého speváka Michala Davida s jeho skladbou Jak snadno uvěří se lhářům.

Fotografie:
Pán poslanec doprial deťom radostné drogové prázdniny.

Štefan Hríb je nepredajný - už dávno je totiž kúpený.

Exčlen piatich politických strán chce za prezidenta kandidovať ako nestraník.

Opozícia Čižnára nechce, aj keď sa tiež začína na Č ako ich favorit.