Streda 3. jún 2020

extra plus

Február 2014

Aktuálne číslo

Slovensko vyrástlo z plienok

Peter Jánošík

Iveta Radičová zotrváva vo svojich protislovenských postojoch. Dodnes sa nestotožnila so vznikom samostatnej Slovenskej republiky a tvrdí, že náš štát nemôže mať národnú a zároveň demokratickú líniu.

Čo iné možno očakávať od političky roky podporovanej Georgeom Sorosom? V terajších prezidentských voľbách nemá favorita a kladie si otázku, „čo sa tým 75 percentám oprávnených voličov, ktorí nie sú voličmi Smeru, ponúka".

Nevedno, odkiaľ vzala spomenuté percentá a jej ďalší výrok, že Robert Fico je „kandidát, ktorý nikdy nemôže mať podporu demokraticky zmýšľajúcich občanov," jasne ukazuje, kde je jej „sever". 

Politiky sa celkom nevzdala a svoj cieľ - premeniť náš štát na svoj obraz - sa usiluje „každým dňom, cez rozhovory, cez študentov, medzinárodnú scénu, cez rozhovory s novinármi, krok za krokom".

Chce tým vraj dosiahnuť „rovnakú mieru sily, ako má národno-vodcovské zoskupenie Smeru". Zároveň si však protirečí, keďže uznáva, že v predchádzajúcich prezidentských voľbách dôveru nedostala.

Radičová je typ političky, ktorá nevládne, ale chce ovládať, a má na to vypracovanú technológiu: sníva o vlastnej slovenskej kozmopolitnej spoločnosti. 

Prezidentského kandidáta si vraj vyberie na základe toho, do akej miery bude schopný diagnostikovať stav republiky podľa jej predstáv.

Dešifrované to znamená, kto bude najviac kričať, že Slovensko sa poberá nacionalistickým smerom a ignoruje demo-kraciu, toho bude voliť. 

Tvrdí, že „politickú scénu máme v plienkach" a v tom vidí šancu. V plienkach však nie sú voliči. Dobre si zapamätali, kam Radičovej liberalizmus viedol.