Pondelok 1. jún 2020

extra plus

Február 2014

Aktuálne číslo

Hlava štátu ako terč

Milan David

Prezident Ivan Gašparovič to v druhom funkčnom období na poste hlavy štátu nemal ľahké. V novinách o ňom písali ako o vrahovi, pretože nevymenoval Jozefa Čentéša, kontroverzného nominanta pravice, za generálneho prokurátora.

Zachoval sa suverénne štátnicky v situácii, keď na volebný maratón v parlamente padol vážny tieň podozrenia z manipulácie a vydierania. Ivan Gašparovič svojím rozhodnutím pobúril najmä novinárov denníka SME.

Pokúšali sa ho namočiť do prípadu, v ktorom prišlo k zastreleniu poľovníka, špehovali ho a robili všetko možné, aby ho postavili na pranier ako vinníka tragédie. 

Keď sa ukázali špekulácie a obvinenia ako novinárska nehoráznosť, ako ničím nepodložené ohováranie, nikto sa prezidentovi neospravedlnil, pretože v istej časti slovenských médií sa slušnosť nenosí.

Útokov proti hlave štátu bolo neúrekom aj preto, že v súboji o prezidentské kreslo neuspela svätou aurou ožiarená kandidátka pravicovej koalície Iveta Radičová. Zdá sa, že podobná štvanica čaká aj Roberta Fica.

Ešte sa ani nezačala riadna prezidentská kampaň a už neprejde deň, aby sa proti nemu neobjavili žlčovité výpady v novinách, ktoré o sebe tvrdia, že majú najčítanejšie správy na Slovensku. 

Brúsia si na neho zuby aj insitní kandidáti na najvyšší úrad štátu, ktorí obletujú prezidentský palác ako muchy v domnienke, že je to jarmočnícky krám s tureckým medom.