Sobota 6. jún 2020

extra plus

Február 2014

Aktuálne číslo

Kresba: Andrej MišanekKresba: Andrej Mišanek

Máte slovo

Na úkor obyvateľstva
Ani nezamestnaní Rómovia alebo tí, čo sú dlhodobo v hmotnej núdzi, neschvaľujú prepadávanie našich občanov a starcov pre pár eur. Spôsobila to zmena režimu, ktorou sa aj množstvo Rómov ocitlo v biede. Za tento stav zodpovedajú prokurátori a exekútori, ktorí mnohých pripravili o strechu nad hlavou. Podmienkou prijatia do EÚ bolo zlikvidovanie pracovných miest v prospech 10 percent európskych zbohatlíkov. Naši ochrancovia spravodlivosti už 24 rokov ochraňujú len podvodníkov z politického prostredia. Ľavicová vláda bezhlavo podporuje zadlžené štáty ako Grécko alebo Cyprus na úkor vlastného obyvateľstva. Ak pre hlad ukradnete železo, tak vás zatvoria ako vraha. Ale ak starosta rozkradne milióny eur zo štátneho rozpočtu, tak nie je dôvod na trestné stíhanie. Robotníci a stredná inteligencia, nevoľte chrapúňov a gaunerov do NR SR. Ostro sa treba postaviť proti každej sociálnej krivde aj proti nespravodlivosti, a to prostredníctvom štrajkov. Jedine tak si môžete zabezpečiť vyššiu životnú úroveň.

Ing. Pavel Chovanec

K prezidentským voľbám
V nijakom štáte na svete pravdepodobne nikdy nemali 15 kandidátov na prezidenta. Obe kolá nás budú stáť vyše 10 miliónov eur, s tým spojené ďalšie výdavky nás vyjdú na rovnakú sumu. Tieto peniaze by sa dali využiť oveľa lepšie. Kandidát ľavice a súčasný predseda vlády má reálnu šancu dostať sa do druhého kola. O jeho protikandidátovi rozhodnú voliči, ktorí budú mať problém, komu z roztriešteného pravicového zoskupenia dať svoj hlas. Už teraz počujem, ako opozícia v prípade víťazstva ľavicového kandidáta hovorí o novej totalite alebo o návrate do čias pred rokom 1989.

Roman Kocman, Prievidza

Nehorázny komplot
Rád by som vedel, ktorý z kandidátov na prezidenta má chuť riešiť nehorázny komplot Čechov a Poliakov - krádež územia našej slovenskej vlasti na Hornej Orave a Hornom Spiši tým, že bude žiadať Poľsko o vrátenie nášho územia so slovenským obyvateľstvom. Len čo sme v roku 1918 vytvorili spoločný štát s Čechmi, pripravili nás o územie Horného Spiša a Oravy. Česi nenásytným Poliakom predali 584 štvorcových kilometrov územia slovenskej vlasti s 25-tisíc obyvateľmi v 28 slovenských obciach. Česi za to získali od Poliakov časť územia Tešínska. Vymenili nás za uhlie. Počas samostatnej Slovenskej republiky 1939 - 1945 sme si to zobrali späť, ale po „oslobodení" Slovenska nás o to zasa pripravili.

Pavol K. Sloven, Banská Bystrica

Voľme obhajcu našej domoviny
Slováci, voľme všetci jednotne zástancu SR, našej domoviny, Roberta Fica za prezidenta. Naša vlasť potrebuje správneho obhajcu svojich práv, a tým je súčasný premiér. Nech sa k moci nedostanú tí, čo nechceli samostatné Slovensko. Ich cieľom je rozvrátenie našej vlasti.

Ján Nemček, Kremnica

Ad: Slovenské Waterloo z dielne rezortu dopravy
Chcem sa poďakovať Jaroslavovi Paškovi za jeho fundovaný, výstižný, ale, žiaľ, smutný „príbeh". Je to príklad toho, ako si ministri predstavujú svoju službu vlasti. Charakterizuje ich nekompetentnosť, ľahostajnosť, arogancia, povýšenectvo a absolútne zlyhanie pri riešení záležitostí v prospech Slovenska. Nastal čas, aby národ urobil definitívny poriadok so svojimi „služobníkmi", pre našu spoločnú budúcnosť a istoty našich detí.

T. Válek

Vážená redakcia časopisu Extra plus,
som dlhoročný čitateľ časopisu a veľmi sa mi páči jeho obsah. Píšete tak ako ani jedno periodikum na Slovensku a človek pri čítaní článkov doslova pookreje. Som si plne vedomý vašich problémov, ale kto ich dnes nemá? Podľa mňa to neriešite správne a, žiaľ, asi skončíte, na našu veľkú škodu a na radosť iných. Mali by ste svoje rozhodnutie prehodnotiť. Veď časopis nemusí byť na kvalitnom papieri s farebnými fotografiami. Stačil by nám aj čiernobiely ako obyčajné noviny. Nechcem prorokovať, ale pri takom zvýšení ceny a znížení obsahu sa stane nepredajný. Prajem vám, aby ste súčasné problémy prekonali.

Ing. Jozef Herko, Banská Bystrica

Premárnená príležitosť
V minulom roku sme si pripomínali 1 150. výročie príchodu vierozvestov Cyrila a Metoda, a tak som predpokladal, že nám historici prinesú nové zistenia a hodnotenia prínosu udalosti pre Slovensko a okolité krajiny. Nič také sa k občanom nedostalo. Pritom to bola príležitosť obohatiť najmä poznanie mladých ľudí a prebúdzať ich k vlastenectvu. Beriem to ako premárnenú príležitosť.

Miloslav Polačik, Zálesie

Sviatky pokoja
Vianoce sú sviatky pokoja a mieru. Dôkazom toho je aj prípad tabuľového veľkomaďarského buriča, ktorý sa len pod závanom vianočného pokoja a mieru ponúkol vo voľbách do VÚC do funkcie župana, lojálneho občana Slovenskej republiky, hoci doteraz odmietal aj jej občianstvo.

čitateľ zo Šurian