Štvrtok 22. február 2024

extra plus

Jún 2013

Aktuálne číslo

Foto: archívFoto: archív

Materiál pre priemysel smrti

Angelina Jolieová sa stala súčasťou temnej hry o našu slobodu

Petr Hájek

Predstava, že môžeme všetko v človeku vymeniť, je omylná a nebezpečná. Je to chybná ideová koncepcia západnej civilizácie.

Človek nie je stroj. Aj zdravie a choroba sú oveľa komplexnejšie záležitosti, ako predstiera zdravotnícky marketing, priemyselné odvetvie ekonomicky silnejšie ako zbrojárstvo. Nejde pritom o odbornú otázku, ale o manipuláciu s našou slobodou.

Mastektómiu, teda amputáciu prsných žliaz z obavy pred rakovinou podstupujú aj u nás zástupy zdravých žien. 

Prípad hollywoodskej herečky Angeliny Jolieovej urobil z tejto hrôzy veľkú mediálnu tému. Spýtajme sa prečo.

Produkt západnej civilizácie
Jej matka zomrela na rakovinu ženských orgánov. Pre herečku to bol strašný šok, z ktorého sa dlho spamätúvala. Súdiac podľa jej politických aktivít, ide o osobu značne jednoduchú a zároveň svetoznámu.

A tak sa dostala do hľadáčika farmaceutických firiem a celého priemyslu nazývaného skôr výsmešne zdravotnícky. 

Stala sa obeťou tohto nebezpečného produktu západnej civilizácie, ale pre svoju naivitu zároveň aj nosičom marketingového posolstva.

Jej manžel, slávny herec Brat Pitt, ju označil za hrdinku. Nielen preto, čo dobrovoľne podstúpila, ale aj preto, že to zverejnila. Obaja sa totiž domnievajú, že tým mnohým ženám dodajú odvahu na rovnaký krok. 

V skutočnosti sa však stali súčasťou reklamnej kampane, ktorej cieľom je dodávať priemyslu smrti ďalší ľudský materiál.

Silná a bohatá zdravotnícka a farmaceutická loby postupuje podľa schémy. 

Najprv vytvorí psychózu strachu a úzkosti. Dozvieme sa, že je niečo veľmi nebezpečné, ale dá sa tomu predísť očkovaním, liekmi alebo operáciami.

To sa stalo aj Angeline. Lekári zistili, že jej údajne hrozí rakovina prsníka. 

Dostane ju vraj s 87-percentnou pravdepodobnosťou. Rakovina vaječníkov či maternice sa zase mala v budúcnosti objaviť s 50-percentnou pravdepodobnosťou.

Teda je rovnako pravdepodobné, že rakovinu raz dostane, aj že ju nedostane. Mliečne žľazy v prsiach však lekári podľa tajomných, bližšie neurčených metód označili za vyslovene ohrozené. A tak išla pod nôž.

Prípad Angeliny Jolieovej je súčasťou temnej hry. Hrá sa o našu slobodu, o naše životy. 

Jednotlivcov, celých štátov aj národov. Marketingové kampane vytvárajú strach a ponúkajú nádej, dve hlavné osvedčené položky manipulácie s našou slobodou.

V zajatí manipulácií
Choroby sa zvyčajne začínajú v hlave. Kancerofóbia - strach z rakoviny - je najvážnejší rizikový faktor. 

Ak vám budú autority každý deň opakovať, že pitie čistej vody nad určitý limit či z nejakého zdroja zvyšuje riziko rakoviny, mnohí ľahko ovplyvniteľní ľudia skutočne ochorejú.

Žijeme v zajatí mystifikácií a manipulácií. „Moje deti sa už nemusia báť, že pre rakovinu stratia matku," vyhlásila „statočná a šťastná", no najmä zmrzačená Jolieová. Istá lekárka sa vyjadrila, že „je to správny krok a všetky ženy by mali tento problém takto riešiť".

Inými slovami: Ak lekári zistia, že patríte do rizikových skupín a pravdepodobnosť, že čokoľvek dostanete či nedostanete, je rovnaká, máte podstúpiť úplne zbytočný desivý zákrok. 

A potom doživotne užívať hormonálne lieky a množstvo ďalších chemických lahôdok.

Nikto nevie, čo prinesie budúcnosť. Či sa vôbec zajtra zobudíme. Ale zato máme plány na sto rokov dopredu, ktoré už dnes prinášajú absurdné obete. Tadiaľ vedú kroky k svetovláde.

Nikdy sa nestaneme strojmi, pri ktorých je možné výmenou súčiastok ľubovoľne predlžovať životnosť. 

Život a smrť sú totiž o niečom úplne inom, ako sa podarilo vsugerovať väčšine verejnosti západnej civilizácie. Práve preto spejeme k veľkému problému.

(Vyšlo v českom internetovom magazíne
protiproud.cz, krátené)