Štvrtok 22. február 2024

extra plus

Jún 2013

Aktuálne číslo

Za tradičnú rodinu

Peter Jánošík

Paríž zažil miliónový protestný pochod proti zákonu o homosexuálnych manželstvách, ktorý schválil francúzsky parlament, a proti prijatiu právnych noriem umožňujúcich týmto párom asistovanú reprodukciu či adopcie. 

Demonštrovalo sa za klasickú rodinu, tisícročné tradície od nepamäti uznávané ľudskými spoločenstvami vo všetkých končinách sveta, rodinu založená mužom a ženou, ktorá plodí ďalšie potomstvo a odovzdáva mu štafetu života.

Je zvrátené stavať „rodinu" s pomýlenou sexualitou, ktorá k vzniku nového života nevedie, na roveň rodiny, ktorá život dáva. Napokon, aj v Biblii sa píše, prečo Boh stvoril človeka ako muža a ženu.

Je iróniou, že práve v čase konania protestov porota 66. ročníka filmového festivalu v Cannes ocenila film Adelin život hlavnou cenou - Zlatou palmou, označiac ho za výnimočný. Je o milostnom pomere medzi dvoma ženami.

Bol to výsmech do očí demonštrantov. Deti, či už z asistovanej reprodukcie alebo adoptované homosexuálnymi „manželstvami", strácajú vzor otca či matky, ťažko sa orientujú vo svete rovesníkov s klasickými rodičmi, nestanú sa organickou súčasťou zdravej spoločnosti - budú na jej okraji.

Milión demonštrujúcich Parížanov si myslí, že jej budú škodiť. Francúzsko myslí na osud svojich detí. A čo Slovensko?