Piatok 1. december 2023

extra plus

Máj 2014

Aktuálne číslo

Foto: archívFoto: archív

Na zábavnom fronte nič nové

Raperi na obrazovkách RTVS skákalipo hroboch padlých sovietskych vojakov na Slavíne

Martin Dugas

Dobrá správa: RTVS nezvýšila rozpočet zábavnej relácie Aj múdry schybí zo súčasných „skromných" 1 500 000 eur, čo približne zodpovedá ročným výdavkom Matice slovenskej.

Zlá správa: tento televízny paškvil snažiaci sa zhovädiť mentálnu úroveň národa vysmievaním najväčších hlupákov z ulice, prezentovaných ako jeho vzorka, bude pokračovať.

Dobrou správou ešte mohol byť vytúžený odlet moderátorskej dvojice Elena Vacvalová a Oliver Andrásy, ktorých duniacu trápnosť, zdalo sa, už nijakí vyvolení nástupcovia nemôžu prekonať.

Ale noví moderátori Milan „Junior" Zimnýkoval a Marcel Forgáč to dokázali! Na obrazovky vyrukovali s ešte stupídnejším humorom, ešte trápnejším prejavom a ešte nasprostastejším a hlučnejším rehotaním sa na vlastnej hlúposti.

„Mám ho v strede, dlhý a tvrdý," predstavil sa Zimnýkoval „ypsilonom vo svojom mene". Respondentom už kládli menej „gramatické" otázky: 

„Je ľudský zadok rozdelený vertikálne alebo horizontálne?" opýtali sa „vzorky obyvateľstva", ktorej výber sa tiež vylepšil: ťažkú mentálnu zaostalosť doplnila ľahká debilita. 

Asi nie náhodou novým hviezdam pri preberaní žezla ich predchodcovia nasadili chomút, aký nosia somáre a iné úžitkové zvieratá.

„Nebude ma veľa"
Toto sľúbila ďalšia moderátorská „celebrita" Adela Banášová mlčiacej väčšine traumatizovaných televíznych divákov, ktorých v alergickej reakcii na jej trápnosť doslova šklbe, a ktorí pri každom z jej nekonečných zjavení sa na obrazovke okamžite prepínajú na iný kanál. 

Keď jej minulé leto zrušili trápny program Colnica, na niekoľko mesiacov sa stiahla aspoň z verejnoprávneho vysielania, v ktorom sa však opäť vynorila v šou Milujem Slovensko.

Tohto roku sa už-už zdalo, že jej - aspoň v RTVS - „nebude veľa", no pokušeniu prisať sa na štátny rozpočet dokázala odolávať len štvrť roka. 

Objavila sa už v prvej časti ďalšej lincenciovanej šou Čo ja viem, ktorej vopred pri kladení rovnako znejúcej otázky s nahlúplym výrazom robila reklamu.

Kondičnú jazdu však absolvovala ešte pri marcovom moderovaní preberania cien OTO.

„Hlavne buďte hutný," drzo popoháňala na pódiu športového reportéra Karola Poláka, ktorému kultúrou prejavu nesiaha po členky, a organizátori súťaže by sa mali zamyslieť, koho nechajú vystupovať po boku skutočných osobností obrazovky.

Raperi tancovali na hroboch mŕtvych
So spomenutou megašou je spojený aj ďalší škandál, keď počas nej verejnoprávna televízia odvysielala upútavku, kde pred kamerami na bratislavskom Slavíne raperi tancovali (skákali) po masových hroboch sovietskych vojakov, padlých pri oslobodzovaní Bratislavy v roku 1945.

 „Účinkujúci aj štáb boli upozornení, že sa pohybujú na vojenských hroboch, kde je pochovaných až 6 425 vojakov Červenej armády," povedal na margo tejto kauzy správca cintorína na Slavíne.

„Vysmiali sa našim zamestnancom, že im Rusi neprekážajú, a oni si s nimi pokojne zatancujú, lebo vedia po rusky."

Nevedno, či by sa takto žoviálne vedeli zabávať napríklad na židovskom cintoríne, ale ich morbídna úbohosť svedčí o nemeniacom sa stave morálky týchto „celebrít".

Možno by im pomohli dva roky väzenia za hanobenie posledného miesta odpočinku, za čo už správca cintorína podal trestné oznámenie. A možno ani to. 

Naši predkovia hovorievali, že od dobroty psy besnejú. A my môžeme len parafrázovať slová klasika: Na zábavnom fronte nič nové.

Fotografia:
Zabávačské „celebrity" v akcii.