Piatok 1. december 2023

extra plus

Jún 2014

Aktuálne číslo

Foto: archívFoto: archív

Útek z krvavej bonboniéry

USA a ich kyjevská chunta oslobodili od počúvania ukrajinskej hymny už deväť miliónov ľudí

Vladimír Mohorita

V roku 1917 americkí občania Lejba Bronštejn pod krycím menom Trockij a Mojsej Urickij s ďalšími 500 hrdlorezmi priplávali z Ameriky do Ruska a začali tam organizovať revolučnú boľševickú demokraciu s mauzermi a kuframi so zlatom v rukách. Po sto rokoch sa základné črty scenára zaoceánskeho útoku na Rus opakujú.

Aby nik nepochyboval o tom, že USA a kyjevská chunta sú živí nielen Nulandovej koláčikmi, ale aj hrami, na 25. mája vypísali konkurz na sekretárku amerického veľvyslanca v Kyjeve s oficiálnym titulom „prezident Ukrajiny".

Prozápadné „ukrajinské" médiá najskôr prinútili boxera Klička vzdať sa kandidatúry v prospech Petra Porošenka, jedného z hlavných sponzorov euromajdanu a pravidelného hosťa americkej ambasády.

Vzápätí  vystrelili údajné preferencie čokoládového baróna Porošenka, ktorý svoje výrobky neje, lebo mu to zakázali lekári, do nedostižných výšok. 

Západ dal najavo, že vopred známe výsledky ukrajinských volieb organizovaných chuntou prelievajúcou krv svojich občanov-voličov uzná, aj keby sa na nich zúčastnil len samotný Porošenko, ktorého izraelský Forbes zaradil medzi najbohatších súkmeňovcov planéty.

Kňazovi odťali ruky
Aby nik nepochyboval o úprimnej úcte mnohých amerických politikov k rôznym podnárodom, ktoré okupujú, John F. Tefft, do júla 2013 veľvyslanec USA na Ukrajine, sa takto vyznal z lásky ku kolónii: „Osobitne nemožné bolo počúvať ich (ukrajinskú - pozn. autora) hymnu. To je ako nejaké mučenie!

Keď zatiahnu chórom Šče ne vmerla Ukrajina, vzniká dojem, že ťa zaživa pochovávajú. Dolieha na teba akýsi zdrvujúci, dušu trhajúci smútok, takže podchvíľou sa zdá, že od toho zavýjania v okolí dochnú muchy. Počúvať toto zavýjanie je natoľko neznesiteľné, až sa niekedy zdá, že ľahšie by bolo umrieť."

Počas tohto roka USA a nimi riadená kyjevská chunta vyslobodili od počúvania ukrajinskej hymny niekoľko desiatok ich žoldniermi povraždených hrdinov-policajtov z Berkutu.

Niekoľko desiatok ľudí zavraždili maniakálnym spôsobom, aj za pomoci ohňa a chemických otravných látok, 2. mája v Dome odborov v Odese, a ďalších 9. mája, na Deň víťazstva nad nacizmom, v Mariupole.

Stovky ľudí v okolí Donecka vrátane civilných obyvateľov zabili jednotky ukrajinskej armády a desiatky príslušníkov ukrajinskej armády povraždili nacisti z Pravého sektora a Národnej gardy len preto, že nechceli strieľať do bezbranného obyvateľstva a napokon aj vlastných teroristov, ktorých rituálne zastrelili na kyjevskom majdane.

V niektorých prípadoch chunta prejavila aj euroatlantické milosrdenstvo: pravoslávneho kňaza, ktorý sa s krížom v ruke v Odese pokúsil zastaviť masových vrahov a odhovoriť ich od páchania masakra, nezavraždili, „iba" mu odťali ruky, aby ich už s tým krížom viac neobťažoval.

Radšej s Ruskom
USA a nimi riadená kyjevská chunta svojou nacistickou  politikou s homosexuálnym podfarbením zároveň vyslobodili od počúvania ukrajinskej hymny aj dva milióny obyvateľov Krymskej republiky a najnovšie aj sedem miliónov Luhanskej a Doneckej národnej republiky.

Ich obyvatelia v referende 11. mája masovo hlasovali za nezávislosť a teraz chcú spolu budovať nový štát s historickým názvom Novorossija - Novorusko, úzko spojený s Ruskou federáciou a Eurázijským zväzom.

Neodvratný rozklad kyjevského kaganátu môže priviesť k tomu, že súčasťou Novoruska sa stanú aj ďalšie ruské oblasti na juhovýchode umierajúcej Ukrajiny, a to Charkovská, Dnepropetrovská, Záporožská, Chersonská, Nikolajevská a Odeská.

Takto by pri Čiernom mori vznikol 20-miliónový nový ruský štát ako dedičstvo námah ruských cárov a celých generácií ruských vojakov i obyvateľov a ako civilizačná odpoveď tamojších obyvateľov na otázku: s kým chceš byť v jednote: s Končitou Klobásovou, víťazkou Eurovízie a predstaviteľkou vízie budúcej Európy, alebo s ruským svetom, so Svätou Rusou?

Fotografia:
Veľkopodnikateľ Petro Porošenko sa stal novým prezidentom Ukrajiny. Rusko bude rešpektovať výsledky prezidentských volieb na Ukrajine napriek tomu, že Porošenko hneď po zvolení požiadal USA o vojenskú pomoc.