Piatok 1. december 2023

extra plus

Máj 2014

Aktuálne číslo

Kresba: Andrej MišanekKresba: Andrej Mišanek

Neoliberáli z kontajnera

Švajčiarsko povedalo Dosť!

Kto nerozumie signálu nedávneho referenda zo Švajčiarska, je nahluchlý a zaspal dobu. Tá správa má pre Slovensko, ale aj pre civilizovanú Európu hodnotu zlata.

Vo Švajčiarsku po referende zavedú kvóty a pri hľadaní práce dostanú Švajčiari prednosť pred cudzincami, pred imigrantmi.

Švajčiari zastavili masové prisťahovalectvo v osemmiliónovej krajine, kde už žije 23 percent prisťahovalcov. Pýtate sa, prečo sa to stalo?

Koncepcia globalizmu a neoliberalizmu sa začína rúcať ako domček z karát. Kvóty pre prisťahovalcov, iniciovala krajne pravicová Švajčiarska ľudová strana.

„Je to víťazstvo konzervatívneho Švajčiarska nad liberálnym Švajčiarskom," povedal pre švajčiarsku televíziu SRF Claude Longchamp. 

Tak ako európski a americkí liberáli nemajú mieru v otázke LGBTI, tak si začali dovoľovať aj moslimovia vo Švajčiarsku.

Prvá veľká skúška
pre Európanov bola požiadavka dobudovať minarety v mešitách. Obyvatelia mali možnosť názor demonštrovať v referende, ktoré sa skončilo v neprospech moslimov, keď proti stavbe minaretov hlasovalo vyše 57 percent občanov.

Moslimovia sa potom zamerali na švajčiarsku národnú vlajku, keď chceli Švajčiarsku konfederáciu prinútiť, aby upustila od symbolu bieleho kríža na červenom pozadí.

Vie si dakto z vás predstaviť, že by tento symbol Švajčiarska zmizol z kultúrnej a civilizovanej Európy?

Prívrženci islamu však nie sú prví, ktorým švajčiarska vlajka leží v žalúdku. Iniciatíva prišla už v minulosti zo strany chorvátskeho imigranta Ivicu Petrušića, ktorý zastáva post podpredsedu združenia prisťahovalcov Secondos Plus.

Na margo súčasnej vlajky povedal: „Kríž nezodpovedá súčasnému multikultúrnemu Švajčiarsku." Jeho kroky vzápätí nasledovali organizácie, prevažne moslimov z Turecka a Albánska.

Sylvia Flückiger z konzervatívnej Švajčiarskej ľudovej strany (SVP) povedala, že požiadavky moslimov sú v krajine neakceptovateľné: „Ide o niečo neprijateľné, s vlajkou neplánujeme nijaké zmeny. Ak budú požadovať ešte viac, zmeníme ústavu."

Marianne Binder, hovorkyňa Kresťanských demokratov: „To je presne to, čo nám chýbalo - zmena vlajky! Naša vlajka reprezentuje švajčiarsku identitu, je pozvánkou pre tých, ktorí chcú byť našou súčasťou... dokonca aj prisťahovalci."

Nenechajme sa vydierať
Spomínate si, ako chcel dajaký odkojenec Kontajnera meniť slová slovenskej štátnej hymny, ktorá bude v marci oslavovať 170. rokov vzniku? 

Kedy a aký chorý opovážlivec  príde s návrhom, aby sme z vlajky odstránili cyrilometodský dvojkríž?

Iste sa pamätáte na výrok vplyvnej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o tom, že „multi-kulti" je mŕtva! Príliv trockizmu, multi-kulti, tzv. political correctness, gender dosiahol vrchol v rokoch 2010 - 2012 a prichádza krivka úpadku. 

Dajako nevychádzajú ani tzv. revolúcie všetkých farieb, arabské jari, a ani na Ukrajine boxer Kličko s vylágrovanou hlavou nakoniec nič nedosiahne...

Vzbura Švajčiarov je odkazom pre nás: Nenechajme sa vydierať! Iste si pamätáte slávny výrok austrálskej premiérky Gillardovej. Tak si to skúsme zrátať. 

Prečo získavajú vplyv nacionalisti Geerda Wildersa v najdemokratickejšom Holandsku, prečo v Belgicku zvíťazili flámski nacionalisti Barta De Wevera?

Prečo rastie vplyv Marine Le Penovej vo Francúzsku, prečo sú stotisícové demonštrácie proti LGBTI v Paríži? Prečo chce premiér Cameron v Británii obmedziť prílev Rómov z východnej Európy? 

Prečo získava na strednom Slovensku voličskú podporu Marian Kotleba? Hľadajte si odpoveď sami v sebe, populisti, neoliberáli a trockisti z Kontanjera na Smeti!

Odpoveď prichádza najmä zo Švajčiarska, kde občania v slobodnom referende povedali rozpínavosti neoliberalizmu svoje Dosť! 

Počúvame správy o tom, že sa v Európskej únii pripravuje legislatíva o realokácii (o direktívnom určení!) imigrantov v rámci EÚ. 

Ako to napísal bloger: „V praxi to bude znamenať, že do Talianska dopláva 200 Afričanov a nikým nevolený úradník rozhodne, že 40 z imigrantov pôjde napr. na Slovensko, lebo ich máme málo.

Slovensko dostane na usadenie každého imigranta sumu od 6 000 do max. 10 000 eur. Geniálny spôsob ako ničiť a rozkladať identitu národa." 

Víťazstvo v referende vo Švajčiarsku má nedozerný význam. Rúca sa vám to, milí globalisti a neo-liberáli, rúca...