Piatok 1. december 2023

extra plus

August 2014

Aktuálne číslo

Foto: archívFoto: archív

Posvätené vojnové zločiny

V hysterickom ťažení proti Putinovi a Rusku sú USA a Západ ochotní obetovať čokoľvek

Erika Lehotszká

V Moskve mal 19. júna verejnú premiéru film o aktuálnych výčinoch ukrajinských fašistov. Po zhliadnutí autorskej snímky Andreja Karaulova, známeho ruského televízneho tvorcu a novinára, behá divákovi mráz po chrbte. 

Mnohí sa neubránia nástojčivej otázke: Je to vôbec možné v európskej krajine v 21. storočí? 

Dokumentárny film Obyčajný fašizmus zobrazuje reálne udalosti, ktoré sa odohrali po prevrate v Kyjeve a nastolení pučistickej vlády na Ukrajine.

Sprievodným znakom týchto udalostí je všeobecný chaos a verejne páchané zločiny bojovníkov Pravého sektora na nevinných ľuďoch, ktorí sa v prístavnom meste Mariupole „previnili" svojou účasťou na mierovej demonštrácii. Proukrajinské fašistické skupiny surovo popravili 20 ľudí a 74 odvliekli nevedno kam.

Očití svedkovia opisujú tragický obraz pouličných masakrov a zverstiev v tomto meste pri Azovskom mori, ktoré kyjevská vláda označila za dobyté a oslobodené od „teroristov." 

Karaulov dokument, ktorý je autentickým svedectvom o tragédii a surových vraždách obyvateľov Mariupola, Odesy a ďalších miest na juhovýchode Ukrajiny, zaslali tvorcovia prezidentovi Petrovi Porošenkovi a prezidentovi USA Barackovi Obamovi.

Zločiny ukrajinskej chunty
Film Obyčajný fašizmus nakrútený od februára do konca mája nezachytáva celú šírku vojnových udalostí v Donecku a Luhansku, sústreďuje sa na málo známe fakty o zločinoch Pravého sektora bojujúceho v práporoch tzv. Národnej gardy, poukazuje na udalosti, o ktorých sa v západných médiách nehovorí, a o ktorých našinec ani netuší.

V našich novinách sa píše len o „proruských teroristoch" na opačnej strane barikády, ale nedozvie sa nič o ukrajinskou vládou a Západom posvätených vojnových zločinoch sfašizovanej Národnej gardy, ktorá má vyplniť medzery v ukrajinskej armáde pre jej dezertérstvo a neochotu zabíjať vlastných ľudí. 

Podľa niektorých správ možno práve tejto garde, narýchlo oblečenej do vojenských mundúrov, pripísať použitie chemickej munície obsahujúcej arzenál s fosforom pri útokoch na husto obývané oblasti Slovjanska, Kramatorska i Donecka.

O zločinnom vedení boja ukrajinských ozbrojených síl svedčí vyše tisíc mŕtvych civilistov, medzi nimi veľa žien a detí.

Len v Luhansku bolo v júli zničených 43 škôl, 9 školských internátov, 3 nemocnice, 97 bytových blokov, 286 súkromných domov, desiatky obchodov a niekoľko staníc pre dodávky vody.

Zničujúci účinok dosahuje ukrajinská armáda len delostreleckými a vzdušnými útokmi, čím trpí najviac civilné obyvateľstvo a infraštruktúra, ale menej domobrana v zákopoch.

K priamemu kontaktu regulárnych ukrajinských jednotiek so silami domobrany takmer nedochádza pre demoralizáciu ukrajinskej pechoty a mestských posádok, ktoré celé alebo ich časti prešli na stranu domobrany.

Pravdivá reč generála
O situácii na Ukrajine a v ukrajinskej armáde prehovoril otvorene v priamom prenose kyjevskej televízie generál Vladimír Ruban slovami: „Odchádzajúci premiér Jaceňuk v podstate priznal bankrot krajiny a krach armády, keď prehlásil, že nemá za čo natankovať do nádrží tankov."

Ukrajinský generál ďalej vyhlásil, že vojaci, ozajstní profesionáli, nepôjdu na smrť pre nejakú čudnú antiteroristickú operáciu, pretože profesionálni vojaci môžu umierať v riadnej vojne, ale nie v nejakej čudnej trojmesačnej akcii proti vlastnému ľudu, proti šiestim miliónom spoluobčanov, „ktorých nikto nepočúval a na ktorých sa predtým všetci vykašľali a ich požiadavky nikto neriešil."

Tvrdé, ale pravdivé slová vysokého funkcionára ukrajinskej armády v televíznej besede zapôsobili na moderátora i prítomných ako studená sprcha.

Na kyjevskom Majdane sa už vykľúva šidlo z vreca. Ukrajinci si uvedomujú, že za ustavičným omieľaním frázy: „Za všetko môže Putin" sa ukrýva bankrot a že dôsledkom zúfalej situácie budú sociálne búrky a možno aj rozpad krajiny.

Anarchia už klope na dvere. Obamovi a krátkozrakým politikom EÚ je to jedno. V hysterickom ťažení proti Putinovi a Rusku obetujú Ukrajinu  kedykoľvek.