Piatok 1. december 2023

extra plus

Júl 2014

Aktuálne číslo

Kresba: Andrej MišanekKresba: Andrej Mišanek

Máte slovo

Proti Ficovi
Keď Fico kedysi vyhral voľby, Dzurinda v televízii vyhlásil, že sa ho pravicoví politici neboja, lebo „tak ako sme zničili Mečiara, zničíme aj Fica". Opozícia si však neuvedomuje, aké zlo tým robí slovenskému národu. V máloktorom parlamente vystrájajú poslanci to čo u nás, len aby odradili premiérových voličov. Cez médiá vykrikujú, ako keby bol Fico zodpovedný za všetko, čo sa tu stalo za posledných 24 rokov.

Jozefa Stenchláková, Čadca

Štvrtý prezident
Do politického dôchodku odišiel štvrtý slovenský prezident. Ivan Gašparovič bol hlavným protagonistom obnovenia slovenskej štátnosti v roku 1993, ale aj vstupu Slovenska do OSN, NATO a EÚ. Zástancovia spoločného štátu Slovákov a Čechov mu nikdy nezabudnú jeho úlohu pri obnovovaní slovenskej štátnosti a slovenskí národovci mu budú vždy vyčítať jeho podiel na integrácii Slovenska do EÚ a NATO. Za pokusmi o jeho dehonestáciu v médiách je dlhodobá snaha podkopávať základy našej štátnosti, aby ľudia získali presvedčenie, že SR nie je hodná existencie, lebo si Slováci nevedia spravovať svoje veci a za našich volených zástupcov sa musíme hanbiť. Vážim si Ivana Gašparoviča za jeho principiálny postoj, keď sa obnovovala slovenská štátnosť. Národ si ho zvolil dvakrát po sebe za hlavu štátu a tým, že vzdám úctu a rešpekt I. Gašparovičovi, vzdám úctu a rešpekt tej väčšine národa, ktorá ho volila.

Róbert Švec, predseda SHO, Nitra

Dzurinda by sa mal hanbiť
za prelety lietadiel NATO ponad naše územie. Spôsobili smrť nevinných ľudí v bývalej Juhoslávii. Odvtedy prešlo veľa rokov. Kto bol odsúdený za túto tragickú udalosť? Keď sa zrušila Varšavská zmluva, prečo sa nezrušilo aj NATO? Amerike ide len o ovládnutie celého sveta. Raz však dopadne tak ako Hitler v 2. svetovej vojne.

čitateľ zo Spišskej Novej Vsi

Bez dobrej vízie
To čo sa deje v našom štáte, nemá obdobu. Ľudia sú veľmi sklamaní tzv. osobnosťami, ktoré sľubujú všetko možné, aby sa dostali na výslnie. Neviem pochopiť, prečo by nemohla mať jedna strana aj prezidenta, keďže vládne spoľahlivo a odstraňuje chyby z minulosti, ktoré napáchali babkovodiči z čias Dzurindu či Radičovej. Toľko zloby a ohovárania som ešte nezažila. Čudujem sa Slovákom, že obrovská väčšina tým lžiam o R. Ficovi uverila. Uvidíme, čo dokáže nový prezident, ktorý nemá pre nás dobrú víziu.

D. Gemzická

Negatíva zostali na Slovensku
Prečo sa nehovorí o Bielorusku? Asi už dôvody pominuli. Voľby prezidenta sa tam tak skoro nebudú konať. Vydarený hokejový šampionát 2014 v Minsku s vysokými návštevami stretnutí sa skončil. Pred desaťročiami za bývalého režimu občas televízni športoví komentátori v prestávkach medzi tretinami zabŕdli aj do politiky štátu, ak sa šampionát konal na ľade kapitalistického štátu. Spomínali kapitalistické negatíva ako nezamestnanosť a nízke sociálne istoty vykorisťovaných obyvateľov. Doba sa zmenila. Dnes tieto demokratické a nesocialistické negatíva zostali na Slovensku. Akosi sa mlčí o tom, že Bielorusko má jednopercentnú nezamestnanosť, obchody dobre zásobené svojimi potravinami a poľnohospodárske družstvá tam fungujú.

Marián Mydlo, Ružomberok

Ad: Čierny padák
Je mi úprimne ľúto pani redaktorky, ale vedzte, že bude ešte horšie. Zatiaľ Rómovia len „prikrádali". Ak aj naďalej nebudú mať inú možnosť, nijakú zaangažovanosť na svojej existencii a najmä nijakú víziu do budúcnosti, budú rabovačky. Podľa niektorých by bolo najjednoduchšie ich likvidovať. Medzi túto škaredú tmavú spodinu sa však prepadáva stále viac bielych. Ak začnú kradnúť aj oni, budú ich chcieť tiež likvidovať? Článok podľa mňa prináša veľmi jednostranný pohľad na vec, navyše podnecuje na rozoštvávanie verejnosti. Rozoštvaná Ukrajina je náš vzor? Bravo.

Marek Krátky, Zvolen

Soros si mädlí ruky
Verejnosť sa zo slávnostného prejavu Kisku konečne dozvedela, prečo bol u Rasmussena na raporte. Máme byť zodpovední za našu bezpečnosť, nespoliehať sa, že nás ochráni NATO (pred kým?), teda zbrojiť, zbrojiť, zbrojiť, bez ohľadu na to, že štátna kasa je prázdna. Keby len prázdna, ale aj poriadne zadlžená. Že väčšina národa žije z ruky do úst, to NATO nezaujíma. Ďalšia vec, ktorú môžeme od nového prezidenta očakávať, je, že pravdepodobne prídeme o južné Slovensko. Ešte počas prezidentskej kampane sa vyslovil, že ho mrzí, že Slovensko neuznalo Kosovo. Maďari len na to čakajú a potom vyhlásia na južnom Slovensku autonómiu. Bugár tiež očakáva, že nový prezident zastaví údajnú asimiláciu Maďarov na Slovensku. Soros si mädlí ruky.

čitateľka Jana

Pre pohodlný život
Je zrejmé, prečo Kiska túžil stať sa prezidentom. Jeho snaha preprať špinavé peniaze a zabezpečiť si pohodlný život až do smrti je evidentná. Zámer židovských potentátov z prelomu19. a 20. storočia, ktorí vypracovali návod, ako ničiť novovzniknuté štáty s pričinením slabých prezidentov a parlamentov, zase dostal na Slovensku šancu. Bože, chráň túto zem, ktorú si nám prisúdil a kde chceme pracovať, modliť sa na tvoju slávu i zomrieť.

Stanislav Chúpek, Bytča

Oznam
24. 6. 2014 nás navždy opustil Roman Kocman z Prievidze, pravidelný prispievateľ do rubriky Máte slovo. Česť jeho pamiatke!