Piatok 1. december 2023

extra plus

August 2014

Aktuálne číslo

Foto: TASR/ František IvánFoto: TASR/ František Iván

Foto: TASR/Oliver OndrášFoto: TASR/Oliver Ondráš

Foto: TASR/Martin BaumannFoto: TASR/Martin Baumann

Na palete

Martin Dugas

Okrem neprispôsobivých spoluobčanov v lete obliehali úrady práce aj prispôsobiví učitelia, ktorých zamestnávatelia cez prázdniny vyšmarili na ulicu. Na úradoch práce ako nezamestnaní počas parlamentných prázdnin napodiv nespočinuli aj poslanci NR SR. Mohli by sa zapojiť do aktivačných prác pri budovaní latrín v rómskych osadách či pri odstraňovaní následkov kalamít po búrkach z tepla. V horúčave vzplanuli aj načierno parkujúce autá pri kúpalisku v Sládkovičove, kde nedisciplinovaní vodiči našli 50 svojich tátošov ako flambovaných. Plameňom spravodlivosti vzbĺkol poslanec Igor Matovič, ktorý ožiaril čierne myšlienky šéfa Siete Rada Procházku pri snahách o pokútne hradenie inzercie v periodikách siete Regionpress.

MATOVIČOVA DONÁŠKOVÁ SLUŽBA: Okrem Matovičovho Regionpressu pôsobila na scéne aj neznáma donášková služba, o ktorej síce ctiteľ detektora lži nič nevie, ale ktorej činnosť označil za „záslužnú". Na internet totiž vycapila tajnú nahrávku rozhovoru, v ktorom Procházka skuhral o možnosti platby za inzerciu nielen legálne, ale aj bez bločkov, a to „pol na pol". „Je to celkom zručne zostrihané," opáčil známy Lžirado. „Lož, lož, lož a klamstvo," komentoval insitnú obranu doktora práv Dektektigor. Zostrihané budú zrejme len volebné preferencie oboch kohútov na rovnakom voličskom smetisku. Na otázku, prečo nahrávku nezverejnil ešte počas kampane, Igor odpovedal: „Bol by som ten najväčší hajzel - veď aj tak som."

RÓMSKA HYGIENA: Ako takéto sociálne zariadenie by sa mohol Matovič akiste uplatniť napríklad v rómskej osade pri obci Sečurovce, kde úrady slávnostne inštalovali päť úplne nových, no spoluobčanmi ohrdnutých suchých záchodov. V centre osady síce sprvoti pôsobili ako architektonický skvost a neodolateľná atrakcia, ale keď do morku kosti čistotní Cigáni zistili, že v zariadeniach chýba toaletný papier, ktorý už starosta odmietol bezplatne poskytnúť, so spravodlivým pobúrením ich označili za „nehygienické". Mimovládkam sa tentoraz nesťažovali, latríny len zdevastovali a vytýčili si smelý cieľ do budúcnosti - naďalej vykonávať potrebu po okolí, „v kriakoch a v potoku", čo je nesporne hygienickejšie.

KOLLÁR JE HOLÝ: Novú ideologickú hygienu nastolil v starej politickej latríne zvanej Nová dohoda jej šéf Daniel Lipšic - v mene plurality názorov zrušil liberálnu názorovú platformu v pastrane. Z postu podpredsedu tak vyšachoval dovtedajšieho súputnika Jozefa Kollára, ktorý sa so svojimi adlátusmi po Waterloo v Detve vybral trucovať do Vyhní. Kollár zistil, že prišiel o trafiku, o 50-tisíc eur, ktoré údajne musel zacvakať za umiestnenie na kandidátke strany do europarlamentu, o peniaze na samotnú neúspešnú kampaň i na prískočné do strany NOVA, kde sa priplazil z SaS Richarda Sulíka. Zároveň však zistil, že ďalej sa niet kam plaziť, a tak mu ide o „tímovú prácu". Takže: Nová dohoda - nová pohoda.

NA KONI ČI NA KOŇOVI? Na Pohodu - festival inakosti pod Hríbom - si tak mohli cez prázdniny namiesto na úrad práce zájsť kollárovci, lipšicovci i ďalší krachujúci politici, ktorých tam čakala už dávnejšie skrachovaná exposlankyňa Iveta Radičová. Tá tu už pôsobila ako čašníčka pred dvoma rokmi, keď sa tu hojne vyskytovala hnačka. Tohto roku sa priblížila Ivetka, keď sa zavesila do nič nenamietajúceho ženatého otca štyroch detí a okrem toho prezidenta SR Andreja Kisku. Radičová sa nateraz mohla vyšplhať na Kiskove horné stavce - na koňa, už napevno osedlaného ďalšími demokratmi, a spolu z džokejom Martinom Bútorom na zverenca zrúknuť: „Hijóóó!"

Fotografie:
Pán Radoslav sa zamotal do vlastnej siete.

Rómovia milujú naturálne záchody, suché WC za naše dane im nevoňajú.

Jozefovi Kollárovi sa útek z SaS nevyplatil - u Lipšica prišiel o trafiku.

V minulosti sa na Pohode vyskytla hnačka, tento rok dvojica A & I.