Piatok 1. december 2023

extra plus

December 2014

Aktuálne číslo

Zjednotiteľ

Erika Lehotszká

Do krvi rozhašterená slovenská pravica konečne našla svojho zjednotiteľa. Nezmieriteľných kohútov z pravicových smetísk sa podujal zmieriť nezaradený poslanec a zo všetkých možných aj nemožných zoskupení nadobro odídený Alojz Hlina, ktorého by v koaličnej príťažlivosti odvrhla aj zemská gravitácia pri samovražednom skoku z Manderláku.

Skrachovanec Hlina tak ponúka pomocnú ruku skrachovancom z SDKÚ-DS, ktorým dáva možnosť politického azylu vo vlastnej, hoci zatiaľ tajnej strane Občania. 

Ale pozor - nie všetkým, nepôjde teda o zber, ale o výber. Metodika selekcie zatiaľ nie je známa, možno rozhodne počet už „absolvovaných" strán jednotlivých adeptov, možno komisionálne rozhodne sám Hlina alebo celá komisia vytvorená z Hlinu.

Do konkurzu sa potenciálne môže prihlásiť jeden z dnes najubíjanejších neborákov na politickej scéne a šéf do záhuby sa rútiacej SDKÚ-DS Pavol Frešo, ktorý sa k štedrej Hlinovej ponuke zatiaľ nevyjadril. 

Naopak, rozhovoril sa Frešov zástupca a večný tulák po politickom nebi Ľudovít Kaník, ktorý sa však do biznisu s Občanmi nehrnie. 

A šancu má aj kritička súčasného vedenia Eva Babitzová, zvlášť neúprosná po tom, čo nedokázala uchmatnúť trafiku podpredsedníčky strany, pre ktorú obetavo odišla z Rádia Expres.