Štvrtok 20. jún 2024

extra plus

December 2007

Aktuálne číslo

Anketa Extra plus

Vydrží po poslednej kríze vládna koalícia celé štyri roky?

áno 7
nie 1

Leopold Haverl
herec
áno
Zatiaľ nie je lepšia alternatíva.

Ján Cuper
advokát a vysokoškolský pedagóg
áno
HZDZ musí počúvať, lebo toto je ich posledné vládnutie. A pán Fico tiež dobre vie, že keby HZDS nahradilo v koalícii povedzme KDH, robili by mu ešte horšie cirkusy ako Mečiar. Nie je iné východisko, ako dovládnuť v tejto zostave.

Milan S. Ďurica
historik
áno
Aspoň musíme dúfať, že zodpovední činitelia pri všetkej oprávnenej rozličnosti náhľadov na nepodstatné veci dokáž sa viesť podstatným záujmom drvivej väčšiny občanov, ktorí chcú vidieť realizovaný program tejto vlády.

Marcela Leiferová
speváčka
áno
Politicky medzi vládnymi stranami nie je veľký rozdiel, a aj keď majú rozpory, ide im o spoločnú vec. Mám pocit, že ten konflikt paradoxne prospel súdržnosti koalície.

Jozef Hrdlička
predseda KSS
áno
Je však na škodu občanov, že sociálny rozmer, ktorý bol deklarovaný ako spojovník vládnych strán, ustupuje do úzadia pre osobnými záujmami a politickým vydieraním. Niet síl na realizovanie spravodlivosti a sociálnej politiky.

Pavol Holeštiek
člen Rady STV, riaditeľ Úradu Žilinského samosprávneho kraja
áno
Verím, že sa úskalia prekonajú. Napokon, je to pre naše Slovensko teraz najlepšia alternatíva.

Milan Vavro
výtvarník a karikaturista
áno
Pri nesmiernej popularite a sociálnych krokoch tejto vlády nevidím dôvod, aby nevydržala aj napriek istým konfliktom. Jedovaté sliny Dzurindu a spol. sa postupne vyčerpajú.

Rastislav Tóth
politológ a vysokoškolský pedagóg
nie
Držia ju pokope iba konkrétne požiadavky a po ich naplnení môže HZDS odísť. Na druhej strane aj SMER musí uvažovať o efektívnom skončení spoločného vládnutia, a to tiež bude ešte pred koncom volebného obdobia.