Štvrtok 20. jún 2024

extra plus

December 2007

Aktuálne číslo

Hviezdna rota v akcii

Viera Urbanová

Vladimír Mečiar si nenechal od Roberta Fica skákať po hlave. Fico, ktorý sa poponáhľal s odvolávaním ministra Jureňu, sa na chvíľu zapáčil opozícii, ale svojmu koaličnému partnerovi uštedril poriadne zaucho. 

Následné strečkovanie a maštaľné výlevy boli prejavom ukrivdenosti, no zároveň mali ukázať, že ĽS-HZDS sa bez boja nevzdá.

Mečiarove „silné ramená" obhajovali česť strany, ktorá nechce vyzerať ako jeden do počtu. Tak treba vnímať aj Mečiarovo vyhlásenie, že koalícia pokračuje minimálne do mája budúceho roku, keď sa bude rozhodovať o tom, či Slovensko vstúpi do eurozóny. 

Na tejto afére nebolo zaujímavé sledovať iba postupy a postoje vládnych strán, či pokojné prežúvanie kráv, ale hviezdila aj opozícia.

Tá sa snažila vyjsť zo šedivého priestoru nezaujímavosti tlačovkami, pripomínajúcimi humoristické pásmo na tému Boli sme ako vy. 

Hviezdna rota v zložení Dzurinda, Hrušovský, Csáky, tváriaci sa ako svätí za dedinou - dramaticky rozprávala o zlodejinách, kšeftoch a silných putách biznisu, spájajúcich koalíciu.

Je načase, aby tieto osobné skupinkové poznatky dzurindovcov niekto zvečnil na papieri. (Osvieženie pamäti by azda pomohlo aj niektorým menej skúseným novinárom.) 

Mikiho príbehy a skúsenosti by sa určite stali bestsellerom. Jedno je však isté: pokým bude HZDS vo vláde, nebude o podobné udalosti núdza. Bývalý dirigent a veľký hráč si na taktovku v cudzích rukách nikdy nezvykne.