Nedeľa 24. september 2023

extra plus

December 2007

Aktuálne číslo

Foto: archívFoto: archív

Darčeky podľa horoskopu

Každého poteší pod vianočným stromčekom niečo iné

Nela Mayerová

Čo nám môže počas najkrajších sviatkov v roku urobiť väčšiu radosť ako obdarovať svojich blízkych, priateľov, známych?

Každý rok si lámeme hlavu nad tým, ako a kde najlepšie nakúpiť vhodné vianočné darčeky, ktoré by našich milovaných na Štedrý deň čo najviac potešili.

Ak vám už v tomto smere dochádzajú nápady, možno vám ako nová inšpirácia pomôžu nasledujúce riadky: skúste obdarúvať v znamení horoskopu.

Baran: Ak sa do jeho vkusu či očakávania netrafíte, zistíte to okamžite; vlažný úsmev zakryť nedokáže. Barani zbožňujú dostávať akékoľvek darčeky a pomaly ich rozbaľovať; radi aj obdarúvajú, no často sú na reakcie takí zvedaví, že si doslova vynútia, aby vám darček mohli dať už pár dní skôr. Našťastie, pri Štedrom večeri to neplatí, ten má presný dátum.

Býk: Najprv s radosťou dar prijme a až po chvíli sa zamyslí, či sa mu hodí, alebo aspoň páči. Býkom nezáleží ani tak na cene daru, ako na jeho praktickej využiteľnosti; tá ich osloví najviac. Okrasné predmety a romantické maličkosti pokladajú za zbytočnosti, ale napríklad hrnček so znamením býka ich poteší.

Blíženci: Na darčekoch obdivujú originalitu a kvalitu. Čím nezvyčajnejší darček, tým sa ním budú dlhšie kochať. Ak im vyberiete nejaký módny doplnok, hneď budú natešení kombinovať, k čomu sa hodí a čo si ešte k nemu dokúpia. Vhodným darom je aj náučné DVD, CD-ROM alebo kniha, veď získavanie nových vedomostí a rozširovanie obzorov býva jednou z hlavných čŕt ich povahy.

Rak: Má svoj vyhranený vkus a aj keď mu venujete niečo, čo ho príliš nechytí za srdce, milo sa usmeje a bude v siedmom nebi - ubezpečí ho to, že ste na neho mysleli. Darčeky pre rakov by mali byť spojené s domovom, minulosťou alebo umením. Potešíte ich historickým románom, zlatým príveskom, ale aj balíčkom sušených kvetov, ktoré prevoňajú celý byt.

Lev: S tým, čo sa mu páči, tajnosti nerobí a ľahko spoznáte, čo by chcel vidieť pod stromčekom. Pripravte sa však, že lacné to nebude, levy majú radi len to najlepšie. Na druhej strane ich však poteší aj maličkosť, musí však byť originálne zabalená. Darčeky pre milenky či milencov v znamení leva sa vyberajú ťažko, ak im však kúpite jantárový prívesok pre šťastie, ocenia to.

Panna: Vybrať darček pre analytické, na detailoch bazírujúce panny je neľahká úloha. Aby ste ich potešili, musí byť pekný, kvalitný a zároveň praktický. Aj keď ich úplne neuspokojíte, dajú najavo radosť, pretože vedia, že ste ho vyberali s láskou; veď aj oni sami nie vždy obdarovali svojich najbližších niečím práve najvhodnejším.

Váhy: Darček pre ne by mal byť pastvou pre oči. Hoci ich počas roka potešia aj praktické veci, na Vianoce túžia dostať niečo prekrásne a až na druhom mieste ich zaujíma, čo to stálo. Ak ste ich naozaj prekvapili, aj ďalšie dni budú dar obdivovať; nie je dôležité, či to bude parfum, fľaša značkového vína, kvalitné cigary či kľúče od nového auta.

Škorpión: Čo by mohlo byť vhodnejšie pre záhadných škorpiónov ako aromatická sviečka? Jej vôňa im upokojí dušu, rozvášni fantáziu a vytvorí mystickú atmosféru. Aj keď presne darček „netrafíte", pri jeho rozbaľovaní sa bude usmievať, pretože si váži, že ste sa snažili. Najlepšie však urobíte, keď vystihnete jeho dobrú náladu a vopred z neho opatrne „vytiahnete", čo by naozaj chcel.

Strelec: Ako so všetkým, ani s darčekmi si strelci veľkú hlavu nerobia. Ani keď vyberajú darček pre druhých, ani keď niečo sami dostanú. Málokedy sa stane, že kúpia niečo, čo sa druhému nepáči; na druhej strane sa potešia aj „obyčajnému" darčeku a nemusia nič predstierať. Keď ich naozaj prekvapíte, tešia sa ako malé dieťa.

Kozorožec: Má rád praktické darčeky, nič romantické a pritom neužitočné ho zvyčajne nepoteší. Príjemný pocit z obdarovania si síce vychutná a dá najavo aj radosť, no už o chvíľu začne premýšľať, kam to dať, aby to nezavadzalo a nemusel sa na tom len utierať prach. Ak viete, aké má koníčky a kúpite mu niečo, čo ešte nemá, bude rád - poteší sa aj kvalitnému čaju.

Vodnár: Väčšinou prijíma darčeky so zmiešanými pocitmi. Vie, ako sa on sám natrápil, kým vybral vhodný darček a vie, že ani preňho nebolo ľahké nájsť podobný. Ak však trafíte do čierneho, na chvíľu mu to vyrazí dych a okamžite je váš. Možno by ho potešil strieborný prívesok s jeho znamením alebo aromatické tyčinky s vôňou, ktorú má rád.

Ryby: Najradšej by Štedrý večer prežili tak, že by rozbaľovali desiatky škatúľ a škatuliek s ružovými mašľami a vtipnými lístočkami. Čím romantickejší a prekvapujúcejší darček im vyberiete, tým lepšie. Ak im dáte len niečo praktické, prejavia radosť (alebo ju aspoň zahrajú), budú však sklamaní vašou podľa nich obmedzenou fantáziou.