Nedeľa 24. september 2023

extra plus

November 2007

Aktuálne číslo

Normalizácia v štýle SME

Pavel Kapusta

V slovenskom mediálnom prostredí hrá denník SME úlohu Auróry, signalizujúcej výstrelom ostatným médiám každý nový bojový útok. Tie sa poslušne „reťazia" a propagandistický zámer sa tak viacnásobne umocní.

Tak to bolo aj s nedávnym ostreľovaním publicistu Stanislava Hábera, momentálne zamestnanca ministerstva pôdohospodárstva, ktorý sa objavil na obrazovke STV v role moderátora diskusnej relácie Sféry dôverné na tému sv. Cyril a Metod. 

Treba otvorene povedať, že moderátorský výkon to bol veľmi slabý, diváka vyrušovalo jeho vystupovanie a nápadná rečová chyba.

Keby médiá Hábera kritizovali za jeho neprofesionalitu, bolo by všetko v poriadku. Oni ho však škandalizovali za to, že pred vyše desaťročím bol hovorcom HZDS a človek s takouto „závadnou" minulosťou vraj nemá právo ukazovať sa na obrazovke.

Prekážalo im jeho politické presvedčenie, o čom svedčí titulok v SME: STV platí novinára HZDS. A to je už čistý názorový fašizmus, ktorý naše neonormalizačné médiá ovládajú dokonale.

Pritom bývalých hovorcov politických strán, čo sú v súčasnosti opäť aktívnymi novinármi, je u nás ako húb po daždi.

Tí však pracovali pre „vyvolené" strany. Mimochodom, druhým najaktívnejším médiom šikanujúcim Hábera bola televízia TA3. Tá TA3, ktorú založil bývalý hovorca SDK a premiéra Mikuláša Dzurindu Martin Lengyel.