Štvrtok 20. jún 2024

extra plus

November 2007

Aktuálne číslo

Farizeji

Pavel Kapusta

Poslankyňa Smeru Janka Vaľová počas debaty v Slovenskom rozhlase verejne upozornila na farizejstvo opozičných poslancov Radičovej, Dzurindu, Mikloša, Galbavého, Sárközyovej či Brocku, ktorí urputne bojujú za zachovanie podľa nich výhodného druhého dôchodkového piliera, oni sami v ňom však nesporia.

Po nepríjemnom odhalení nasledoval namiesto vysvetlenia zúrivý útok dotknutých politikov, v ktorom ich bezvýhradne podporili médiá.

A tak sa najdôležitejšou nestala prvotná informácia poslankyne o dvojtvárnosti a účelovosti postojov jej kolegov z opozície, ale ich podráždené otázky, ako a odkiaľ získala zoznam klientov DSS.

Dokonca sa rozhodli na Vaľovú podať trestné oznámenie za porušenie zákona o ochrane osobných údajov.

Ide o starý trik, ktorý hojne využívali fašisti a nebol cudzí ani propagandistom bývalého režimu: masívnou medializáciou nepodstatnej informácie odpútať pozornosť od podstaty problému.

Podobne reagovali náhodne oslovení americkí kongresmani, keď sa ich režisér slávneho filmu Fahrenheit 9/11 Michael Moore so zapnutou kamerou opýtal, či poslali svoje deti bojovať do Iraku, keďže v Kongrese sami hlasovali za vyslanie vojakov do tejto blízkovýchodnej krajiny.

Keď totiž na irackých bojiskách denne zomierali desiatky mladých Američanov, iba jediný z 535 kongresmanov mal v Iraku vlastného syna - vojaka.