Štvrtok 20. jún 2024

extra plus

Október 2007

Aktuálne číslo

Foto: archívFoto: archív

Moralistka na mol

Erika Lehotszká

Moderátorka politickej diskusnej relácie TV JOJ Politika.sk 28-ročná Silvia Kušnírová 10. septembra v skorých ranných hodinách havarovala na vozidle Mercedes-Benz v Považskej Bystrici. Policajti jej namerali 0,75 mg/l, čo predstavuje 1,56 promile.

Moderátorka neprispôsobila rýchlosť stavu a povahe vozovky, ako aj svojim schopnostiam, a s vozidlom vletela do svahu a narazila do dopravného značenia. V aute bola sama a nik iný nebol pri nehode zranený. S. Kušnírová utrpela otras mozgu, tržné rany a pomliaždeniny.

Po dychovej skúške prišla okamžite o vodičský preukaz, škody na zdemolovanom aute sa vyšplhali na 300-tisíc korún.

Toľko agentúrna správa o excese televíznej moderátorky, ktorá sa emočné napätie prameniace z jej osobných problémov rozhodla riešiť rýchlou jazdou po diaľnici v smere Bratislava - Považská Bystrica, počas ktorej vypila celú fľašu vodky.

Sebavedomá rodáčka z Michaloviec, ktorá jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozovala nielen seba, ale aj životy a zdravie iných, sa nedávno pre týždenník Plus 7 dní vyjadrila, že medzi jej pracovné ciele patrí „pomôcť vyčistiť morálku a zlepšiť politickú kultúru".

Práve ona patrila k najnekompromisnejším moralizátorom v súvislosti s dopravnou nehodou Jána Cupera či divokou nočnou jazdou zjavne zalkoholizovaného Miklósa Duraya, ktorý odmietol fúknuť do detekčnej trubičky.

Bude zaujímavé sledovať, či aj prešľap novinárky - pravicovej propagandistky, ktorú špeciálne vyškolili v USA a Veľkej Británii, bude rovnako dlho a intenzívne medializovaný ako napríklad v prípade poslanca Cupera. No najmä, aká bude budúcnosť Kušnírovej žurnalistickej kariéry.

Moderátorka Silvia Kušnírová by privítala, keby boli novinári k sebe tvrdší, bez falošnej solidarity. „Ak novinár urobí vážny etický prešľap, všetci sa tvárime, že sa nič nestalo. V zahraničí by takýchto ľudí vytlačili vlastní kolegovia," netají sa rozhorčením novinárka, ktorá veľmi dobre pozná prostredie zahraničných médií - v USA a Londýne aj žurnalistiku študovala.

(Plus 7 dní, 2. 2. 2007)

„Chcem veriť, že moji diváci chápu, že okrem tvrdej a nekompromisnej novinárky som občas sama vo svojom súkromí len obyčajná mladá žena."

(Silvia Kušnírová po svojej autohavárii, Nový Čas 14. 9. 2007)