Nedeľa 24. september 2023

extra plus

Október 2007

Aktuálne číslo

Anketa Extra plus

Myslíte si, že moderátorka TV JOJ Silvia Kušnírová, ktorá na mol opitá havarovala, má morálne právo zostať politickou novinárkou?

áno 1
nie 5

Ján Slota
predseda SNS a poslanec NR SR
nie
A to z jednoduchého dôvodu - ak by sa v budúcnosti mala niektorého z politikov pýtať na alkohol za volantom, aké morálne právo by na to mala?

Eva Jaššová
psychologička
nie
Byť novinárskym partnerom najvyšších volených predstaviteľov štátu si vyžaduje vysokú morálku a zodpovednosť. Žurnalista by mal preukazovať isté prosociálne postoje, ku ktorým nepatrí ohrozovanie účastníkov cestnej premávky v alkoholickom opojení.

Rastislav Tóth
politológ a vysokoškolský pedagóg
?
V našej spoločnosti nebýva morálka určujúcim fenoménom.

Milan S. Ďurica
historik
áno
Dopustila sa vážnej nezodpovednosti, ale už dostala za to svoj
„prirodzený trest". Na Slovensku nie je takýto exces veľkou výnimkou. Kto nikdy nesadol za volant s nejakým promile v krvi, nech do nej prvý hodí kameňom.

Dušan Jarjabek
poslanec NR SR
nie
Je to smutné, nech by sa to stalo komukoľvek, no u pani novinárky je to ešte vážnejšie, pretože kázať vodu a piť víno (vodku) sa jednoducho nedá. Je mi jej úprimne ľúto.

Ján Cuper
advokát a vysokoškolský pedagóg
?
Keď si spomeniem, čo sa dialo okolo mňa, keď som mal podobný problém, želám jej, nech to prežije v zdraví. A tiež, aby si uvedomila, že každý máme lepšie aj horšie dni. Netreba sa tešiť z nešťastia iných, lebo nevieme, čo nás kedy čaká.

Milan Vavro
výtvarník a karikaturista
nie
Aj keby som bol schopný odpustiť jej opitosť za volantom, nedá sa odpustiť, že je neprofesionálna a arogantná moderátorka, ktorá vždy jednostranne nadŕžala pravici.

Jozef Hrdlička
predseda Komunistickej strany Slovenska
nie
Žiaľ, práve morálne zásady sú dnes tým, čo mnohým zástupcom slovenských médií chýba. Peniaze, tendenčnosť a jednostrannosť majú pred morálkou a objektivitou prednosť.