Nedeľa 24. september 2023

extra plus

Október 2007

Aktuálne číslo

Foto:archívFoto:archív

Cena za výpady

Marian Dudinský

To vari nie je možné nikde inde na svete! Ako uviedla slovenská tlačová agentúra SITA, poslankyňa Európskeho parlamentu za SMK Edita Bauerová (oni uvádzajú úmyselne v rozpore s platným jazykovým zákonom SR - Edit Bauer) je nominovaná na údajnú prestížnu cenu MEP Awards 2007, ktorú vyhlasuje bruselský magazín The Parliament.

Na nomináciu ju navrhli - ako inak - na Slovensku pôsobiace mimovládne organizácie, ktoré sú štedro dotované zo zahraničia, a čo je naozaj paradox - aj z oficiálnych vládnych zdrojov SR!

Bauerová má byť ocenená za doterajšiu prácu v EP za minulý rok, keď absolútne kriticky referovala o všetkom, čo nová slovenská vláda podnikla po voľbách.

Zapadá tam aj osočovanie SR v súvislosti s Hedvigou Malinovou a iné protislovenské výpady. Za pozornosť stojí aj fakt, že správa SITA uvádza, že poslankyňa EP je tam nie za SR, ale za SMK! Neziskovky (bez identifikácie) ju nominovali vraj za výnimočnú prácu, ktorú v europarlamente odviedla.

O výhercoch údajnej prestížnej ceny rozhodnú okrem samotných poslancov EÚ aj ich asistenti a predplatitelia magazínu. Už si viem predstaviť, ako asistenti maďarských poslancov vyjadrujú svoj názor.

Som podpredsedom Svetového združenia bývalých čs. politických väzňov so sídlom v SR a predsedom Sekcie násilne odvlečených a neviem o tom, aby našu neziskovú mimovládnu organizáciu niekto v spomenutej súvislosti oslovil.

Naopak, viem, že keď sme odmietli „strechu" tretieho sektora, prestal s nami okamžite komunikovať. Spomenuté ocenenie prihrali osobe, dlhodobo vykazujúcej deficit lojality ku štátu, ktorý ju de facto i de iure živí.

Marián Dudinský