Sobota 25. máj 2024

extra plus

August 2007

Aktuálne číslo

Sklamanie storočia

Eva Zelenayová

Hit storočia mohol byť dobrým programom STV, keby... Nemám nič proti Lasicovi či Kňažkovi, rozhodne mi imponuje viac ich intelektuálny humor než to, čo predvádzajú Polnišová, Dangl či Pomajbo. Čo však mali spoločné archívne zábery z politických kinožurnálov a spravodajstva s hitmi storočia?

Prečo sa finále sústredilo na osoby Lasicu a Kňažka a ich herecké kreácie z televízneho archívu? Napokon, keď moderátorka privítala riaditeľa televízie, divák mohol predpokladať, že bude víťazovi odovzdávať cenu. Nestalo sa.

Scenáristi-amatéri túto úlohu pridelil moderátorke, čo bolo naozaj čudné. Navyše, ak vo vysielaní odznievali videoukážky piesní v pôvodnom znení, bolo by logické, aby víťazný hit storočia Vyznanie zaznel aj v originálnej nahrávke - v podaní Mariky Gombitovej.

Aj tu zažili diváci sklamanie - azda väčšie ako to, že Marika neprišla osobne. Pri súčasnej podvýžive STV však nemusíme mať obavu, že sa Hit storočia bude reprízovať. Našťastie, ani primitívne SOS. Estévéčka totiž vinou podivuhodných zmlúv nemá na tieto a ďalšie formáty autorské práva, hoci za ne externým firmám slušne platí...