Štvrtok 20. jún 2024

extra plus

Júl 2007

Aktuálne číslo

Anketa Extra plus

Súhlasíte s premiérom Ficom, keď hovorí o mediálnom šikanovaní a urážaní súčasnej vlády?

áno 7
nie 0

Ján Cuper
advokát a vysokoškolský pedagóg
áno
Zástupcovia „siedmej veľmoci" si myslia, že sú najmúdrejší a to ich oprávňuje pliesť sa do všetkého, ale za nič neniesť zodpovednosť. Vláda tú zodpovednosť na rozdiel od nich má. Zákon, ktorý chystá Fico, zamedzí niektorým takzvaným novinárom živiť sa takýmto pokútnym spôsobom.

Milan S. Ďurica
historik
áno
Ešte nikdy doteraz na Slovensku takmer totalita takzvanej mienkotvornej a bulvárnej tlače nezaujímala taký jednostranne negatívny postoj proti legálne zvolenej vláde. Každý súdny čitateľ, divák a poslucháč to musí denne konštatovať.

Pavol Holeštiak
člen Rady STV, riaditeľ Úradu Žilinského samosprávneho kraja
áno
Žiaľ, nič nového pod slnkom...

Eva Jaššová
psychologička
áno
Sloboda prejavu sa láme na nepriznaných záujmoch vlastníkov médií a tí zvyknú vcelku spisovne zahmlievať hranice medzi kritikou a šikanovaním.

Dušan Jarjabek
poslanec NR SR
áno
Sú novinári, čo dokážu zneužiť akúkoľvek odpoveď a sú novinári, ktorí sú korektní. Presne tak ako v akejkoľvek inej profesii. Novinárska obec má však jedno špecifikum - nemá pravidlá hry. Chýba nový tlačový zákon a to sa zneužíva.

Rastislav Tóth
politológ a vysokoškolský pedagóg
áno
Žurnalisti si väčšinou nevedia nájsť odbornú ani občiansku parketu, a tak hľadajú škandály a akékoľvek negatíva, pričom sú často vzdialení od reálneho života.

Ivan Lexa
exriaditeľ SIS, bývalý poslanec NR SR
čiastočne

Milan Vavro
výtvarník a karikaturista
áno
Je to stratégia opozície, ktorá ovláda 95 percent médií. Kým sa nevytvorí architektúra mediálneho protitlaku, ktorý by sa opieral o pravdivé informácie, táto koalícia napriek momentálne vysokým preferenciám dopadne ako strana Vladimíra Mečiara. Aj on mal vysoké preferencie.