Pondelok 22. júl 2024

extra plus

Marec 2014

Aktuálne číslo

Povedali, napísali

Päť synov istého slávneho frankfurtského bankára si rozdelilo sféry vplyvu - jeden zostal v dome svojho otca, druhý odišiel do Londýna, tretí do Paríža, ďalší do Viedne a posledný do Neapola a financovali všetky znepriatelené strany v napoleonských vojnách. 

Správy o situácii na bitevných poliach si posielali poštovými holubmi, pretože tie boli rýchlejšie ako kuriéri.A tak iba vyvolení boli správne informovaní, že pri Waterloo bol Napoleon definitívne porazený.

Len oni mohli robiť výhodné finančné operácie a ostatní vyšli naprázdno. Víťazstvo proletariátu, ktorý viedla ruská inteligencia, bolo tiež platené najvyššími západnými finančnými a priemyselnými kruhmi.

Zakladateľ Červenej armády Lev Trockij a jeho súdruhovia boli vycvičení na území Standard Oil v New Jersey a vyslaní prezidentom newyorskej banky Jacobom Schiffom do Petrohradu s podporou pre revolúciu vo výške dvadsiatich miliónov dolárov v zlate.

Nemeckí priemyselní magnáti a poradcovia cisára zasa vybavili Lenina a jeho apoštolov z Zürichu, aby potom Rusko muselo podpísať brestlitovský mier a oni mohli opustiť východný front, kde mali zbytočné straty.

Lenin bol vynikajúci spoluhráč a nemecký agent, Trockij zasa zlý herec z Brooklynu, ale výborný rečník. Títo chlapci ľuďom dokázali všetko veľmi dobre vysvetliť.

Pravdaže, keď sa boľševizmus alebo iné „revolúcie" rozmontujú, odrazu zbadáte ľudí, ktorí vyzerajú rovnako ako Trockij, a zistíte, že ste tu zase za hlupáka.

Karel Gott, český spevák